0014167253532 info@faezehkashani.com

سوال حقوقی از طریق چه درگاه‌هایی قابل طرح است؟

هر جا که عنوان مشاوره رایگان و مشاوره حقوقی را در همین وبسایت مشاهده کردید می‌توانید بر روی آن کلیک کنید و سوال حقوقی خود را طرح کنید. حتی همین الان هم می‌توانید با کلیک بر روی عبارت سوال حقوقی مساله خود را طرح کنید. همچنین با کلیک بر روی دکمه زیر نیز می توانید به طرح

چه نکاتی در طرح سوال حقوقی باید رعایت شود؟

سوال حقوقی باید واضح باشد و قبل از این که به خود پرسش حقوقی پرداخته شود، می‌باید به طور بسیار مختصر شرح اتفاقاتی که قبلا درباره آن مساله افتاده است، توضیح داده شود تا وکلای دادراه بتوانند به درک واضحی از سوال حقوقی شما برسند تا در نهایت یک سوال و جواب حقوقی خوب منتشر شود و در دسترس شما و سایر کاربران قرار بگیرد. همچنین در طرح سوال حقوقی خود از نام بردن از اشخاص، شرکت‌ها، موسسات و مواردی از این قبیل خودداری کنید. همچنین از به کار بردن واژه‌های توهین آمیز یا تمسخر آمیز خودداری کنید تا مسأله شما بتواند در قالب یک پرسش و پاسخ حقوقی وزین منتشر شود.

هر کاربر چند مرتبه ‌می‌تواند پرسش حقوقی طرح کند؟

با توجه به این که وقت وکلای دادراه محدود است، سعی کنید تمام ابهامات خود را در خصوص مساله مورد نظرتان، در قالب یک پرسش حقوقی طرح کنید. اگرچه این امکان فراهم است که پس از طرح پرسش، وکلا هم درخواست اطلاعات تکمیلی کنند و پرسشگر ابهام سوال حقوقی خود را بر طرف کند و به اصطلاح سوال و جواب حقوقی بین پرسشگر و وکلا ادامه یابد، ولی اکیدا توصیه می شود که در همان سوال اول به وضوح توضیح دهید تا وقت وکلای عزیز برای پاسخ دادان به پرسش حقوقی افراد دیگر ذخیره شود.

طول هر پرسش حقوقی چقدر باید باشد و چند وکیل به یک سوال حقوقی جواب می‌دهند؟

اگر چه در سوالات قبلی گفتیم که همه جوانب سوال حقوقی خود را طرح کنید، اما این نکته اصلا به این معنی نیست که سخن خود را طولانی کنید. شما باید پرسش حقوقی خود را هم کوتاه، هم کامل، هم واضح طرح کنید. اکیدا از درد دل کردن و طرح مطالب حاشیه‌ای خودداری کنید. هر سوال و جواب حقوقی معمولا شامل نظر چند وکیل است. البته وقتی که یکی دو وکیل به سوال حقوقی شما جواب دادند، سایر وکلا از طرح پاسخ تکراری خودداری می‌کنند.

معمولا چقدر طول می‌کشد تا به یک سوال حقوقی پاسخ داده شود؟

زمان دقیقی برای پایان یک سول و جواب حقوقی نمی‌توان تعیین کرد. بسته به کوتاه و واضح بودن سوال، پیچیدگی موضوع، اختلاف نظر وکلا در مورد پرسش حقوقی، تعداد سوالات حقوقی پرسیده شده از طرف دیگر پرسشگران، ایام تعطیل و مواردی از این قبیل، یک پرسش و پاسخ حقوقی ممکن است ظرف چند ساعت به پایان برسد، یا ممکن است در صورت وجود اختلاف نظر وکلا حتی تا چند هفته بعد هم پاسخ و نظر جدید، درباره پرسش حقوقی طرح شده دریافت شود.

 

×

فائزه کاشانی نژاد هستم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟