0014167253532 info@faezehkashani.com

اطلاعیه

احراز هویت و ثبت نام غیر حضوری در ثنا

به تازگی باقری‌کنی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه از راه‌اندازی سه خدمت نوین دستگاه قضا برای شهروندان ایرانی ساکن خارج خبر داد. وی گفت: دارندگان کد ثنای قوه قضاییه از طریق سایتی که به طور ویژه برای ایرانیان خارج از کشور ایجاد شده (kharej.adliran.ir)، به خدمات الکترونیک قضایی دسترسی پیدا کرده‌اند

وی افزود: ایرانیان خارج از کشور که دارای کد ثنا هستند، می‌توانند از کلیه خدمات قضایی همچون رویت ابلاغیه ها و متن دادنامه های صادر شده ، اطلاع‌رسانی روند پرونده درخواست اخذ نوبت از واحدهای قضایی برای پرونده های خود و هچنین درخواست گواهی عدم سوئ پیشینه استفاده کنند.  .

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه تصریح کرد: کسانی که فاقد کد کاربری ثنا هستند نیز از اول بهمن ماه  سال جاری امکان احراز هویت و ثبت نام آنلاین

را خواهند داشت.  مشکل چند ساله ایرانیان خارج از کشور که فاقد کد ثنا بوده و امکان ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی به آنها وجود نداشت، حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال نیز امکان صدورآنلاین گواهی عدم سوء پیشینه به زبان انگلیسی ویژه    ایرانیان خارج از کشور هم فراهم خواهد شد تا کاری که هم اکنون بیش از دو ماه از طریق وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل طول می‌کشد، یک روزه و بدون هیچ گونه مراجعه حضوری انجام شود.

(فعلا این امر محقق نشده است)

سپردن امور طلاق و اختلافات ورثه ای به وکیل دادگستری با سامانه ثنا

در صورتی که که فرد ایرانی ساکن خارج از کشور باشد و در سامانه ثنا نیز ثبت نام کرده باشد به سادگی می تواند با وکیل دادگستری در ایران قرارداد تنظیم کند و دیگر نیازی به تنفیذ وکالتنامه در سامانه میخک نیست.

در صورت نیاز به مشاوره در این خصوص با دفتر حقوقی فائزه کاشانی نژاد تماس بگیرید

3532 725 416

×

فائزه کاشانی نژاد هستم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟