0014167253532 info@faezehkashani.com

خرید ملک

مشاور حقوقی ملک کانادا

در هنگام خرید املاک چه نکاتی را باید توجه کنید

پیش از هر معامله‌ای اطمینان پیدا کنید که طرف مقابل شما مالک ملک می‌باشد تا مبادا مال دیگری را به شما بفروشند برای این منظور باید از طریق دفاتر اسناد رسمی و یا با تحقیق محلی در مورد املاکی که سندهای عادی دارند و سند رسمی تنظیم نشده است هویت مالک را احراز نمایید.

حضور در دفاتر املاک و بنگاه‌های معاملاتی بدون همراهی وکیل بسیار خطرناک است زیرا افرادی که به‌عنوان دلال و واسطه خرید و فروش ملک در دفاتر معاملات ملکی دارای سواد کافی حقوق نبوده و نمی‌توانند ضامن منافع شما باشند و اغلب به خاطر اینکه به‌هرحال معامله سر بگیرد و آن‌ها به کمیسیون خود برسند از بسیاری نکات مهمی که برای حفظ منافع شما باید در مبایعه‌نامه درج شود صرف‌نظر می‌کنند و شما را به حقوق خودآگاه نمی‌کنند.

اگر ملک شما تجاری است به کاربری سابق  آن رجوع کنید و اگر ملک دارای مستأجر هست خود مستأجر را هنگام انجام معامله بخواهید و تعهدات کافی برای تخلیه ملک را از او بگیرید. اگر پیش پرداختی که معمولاً حدود ۳۰ درصد قیمت ملک می‌باشد برای خرید ملکی می‌پردازید یا همان مبلغ را به‌عنوان فروشنده از خریدار می‌گیرید حتماً وجه الزام و شرایط عدم انجام تعهد توسط طرف دیگر و خسارت وارده بر اثر آن را حتماً معین و مشخص کنید پرداخت و دریافت ثمن معامله قسمت عمده معاملات است که اگر نامشخص و نابجا باشد منحصر به شکایات در دادگاه و سال‌ها معطلی برای رسیدن حق به حق‌دار می‌شود که صدمات مالی و روحی عدیده ای به خریدار یا فروشنده می شود. دیگر اینکه زمان تحویل و نحوه تحویل ملک و اینکه تحویل ملک منوط و مشروط به تحویل و دریافت سند رسمی باشد . البته متوجه باشید که چنانچه در نقش خریدار و یا فروشنده باشید نحوه ی تنظیم قرارداد  متفاوت می باشد. لذا حتماً از حضور و مشاوره ی وکیل بهره مند شوید. پیشگیری بهتر از درمان است. ما ضامن صحت انجام معاملات شما هستیم . دغدغه خاطر خود را به ما بسپارید.

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Skills

Posted on

می 29, 2021

×

فائزه کاشانی نژاد هستم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟